(8kB)
    

(88kB)

Adres szkoły
LXIV Liceum Ogólnokształcące
im. St. I. Witkiewicza
ul. Elbląska 51
01-737 Warszawa
tel. (22) 6332404
fax (22) 6332414
e-mail: lo64@edu.um.warszawa.pl


RADA RODZICÓW
PRZY LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM:
01-737 Warszawa, ul. Elbląska 51
NIP 525-21-28-067
Bank Millennium S.A.
18 1160 2202 0000 0001 7078 9932


RADA RODZICÓW PRZY GIMNAZJUM NR 54:
01-737 Warszawa, ul. Elbląska 51
NIP 525-22-05-365
Bank Millennium S.A.
39 1160 2202 0000 0001 7092 0601
Informacje o ubezpieczeniu i szatni

UBEZPIECZENIE
W związku z coroczną akcją ubezpieczenia dzieci i młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków, uczniowie, którzy chcą skorzystać z ubezpieczenia grupowego proszeni są o wpłatę składki ubezpieczeniowej w wysokości 44,- (czterdzieści cztery złote) w terminie do dnia 30.09.2017 r. Wpłaty zebrane przez skarbników klasowych wraz z listą wpłacających przyjmowane są w pokoju 104 – wysoki parter. Informacje o wybranej firmie ubezpieczeniowej i zakresie ubezpieczenia zamieszczone są na stronie liceum.


Ubezpieczenie z klasą


5 niezbędnych informacji o ubezpieczeniu NNW dla dzieci i młodzieży


Przewodnik dla rodziców dzieci ubezpieczonych


Oferta ubezpieczeniowa


SZATNIA
W LXIV LO wszystkich uczniów obowiązuje zakaz chodzenia w butach. Zmiana obuwia odbywa się w szatni, a nie na korytarzach i w klasach. Uczniowie klas pierwszych odbierają kluczyki do szafek ubraniowych w pok. 104 po wpłaceniu 15,- zł. kaucji. Kaucja zwracana jest po zakończeniu nauki w LXIV LO i po oddaniu kluczyka.

Zamówienia publiczne

Aktualne zamówienia publiczne

Procedura wydawania duplikatów

Procedura wydawania duplikatów legitymacji szkolnej
i duplikatów świadectwa szkolnego

Prodedura w pdf >>>>>

Załącznik nr 1 w pdf >>>>>

Załącznik nr 2 w pdf >>>>>

Wydarzenia

Wolontariat 2018

Dziękuję bardzo wszystkim za przyłączenie się do naszej akcji. Bez Was, Waszego wsparcia my nie możemy nic. To dzięki Państwu dzieje się w naszej szkole tak wiele!! Darów było bardzo dużo, wszystkie nasze rodziny otrzymały paczki. Dziękuję Rodzicom , którzy zakupili nowe prezenty dla naszych dzieciaczków. Dziękuję klasie wraz z wychowawcami - 2c ,2d i 3b - gimnazjum, które w największym stopniu tym razem przyczyniły się do zbiórki. Na ZDJĘCIACH nasi NAJMŁODSI PODOPIECZNI, których Rodzice wyrazili zgodę na udostępnienie wizerunku. Cały czas można przynosić rzeczy. Chcielibyśmy jak co roku zorganizować choć małe paczki na Dzień Dziecka. Liczymy na Państwa Pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Dorota Kowalska z wolontariuszkami.


Galeria zdjęć   
Koncert Noworoczny 2018

04 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole coroczny już Koncert Noworoczny, w którym wystąpili uczniowie naszego liceum i Gimnazjum 54. Przygotowaniem koncertu zajęła się Julia Rodzoch ( wielkie podziękowania dla Julki) a poprowadził go Michał Łukaszuk( również dziękujemy). Wykonawcy zaprezentowali utwory muzyki klasycznej, jazzowej i rockowej. Było nastrojowo, żywiołowo i cudownie.


Program Koncertu   


Galeria zdjęć   
Wigilia w Witkacym 2017

Wigilie w Witkacym to już długa i piękna tradycja. 21 grudnia jak co roku spotkali się nauczyciele, uczniowie i absolwenci naszej szkoły by wspólnie przygotować się do tego wyjątkowego dnia jakim jest Wigilia Bożego Narodzenia i wspólnie spędzić ten grudniowy wieczór. Jak zwykle było cudownie i nastrojowo.


Galeria zdjęć   
Dzień Europejski 8 grudnia 2017

W tym roku Dzień Europejski przyjął nową formułę i już od rana Witkacy tętnił muzyką i dobrą energią. Pierwszym etapem była integracja klasowa podczas przygotowywania stoisk z kuchnią narodową Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Rosji oraz Hiszpanii. Wszystkie klasy wykazały się pomysłowością i stanęły na wysokości zadania! Konkurs wygrała klasa 2d zapewniając sobie wyjście klasowe do kina, a słodkości wygrały klasy 1b i 2b. Kolejnym etapem były dwuczęściowe warsztaty językowo-historyczno-kulturowo-taneczne z charyzmatycznym Irlandczykiem Richiem Mullaney, który w nietuzinkowy sposób przedstawił walkę o niepodległość swojego kraju oraz porwał do irlandzkiego tańca Ceili wszystkich uczestników warsztatów. Dziękujemy wszystkim za udział w tym dniu!


Galeria zdjęć   
Projekt „Edukacja oknem na świat”

Dnia 20.10.2017 r. odbyło się w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego spotkanie inaugurujące program „ Edukacja oknem na świat”, w którym biorą udział najlepsze licea warszawskie. Do projektu zostało w tym roku zaproszone także nasze liceum. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich. Projekt prowadzony jest przez „ The Bridge Foundation” kierowaną przez Margo i Piotra Koniuszewskich. Fundacja współpracuje z 50 organizacjami w tym także Organizacją Narodów Zjednoczonych. Celem projektu jest zaangazowanie młodzieży w dyskusję o globalnych wyzwaniach, które wymagają globalnych rozwiazań. Jak mówią organizatorzy „Budowanie społeczeństwa jutra zaczyna się od dzisiejszej edukacji młodego pokolenia”. Dlatego tak waźne jest by młodzież zrozumiała otaczający ją świat, zjawiska i procesy. Temu służą organizowane w ramach programu spotkania, wykłady, prezentacje i warsztaty.


Galeria zdjęć>>>>>>
Po raz kolejny wygrywamy

Po zacietej walce, nasze zdolne i zdeterminowane zawodniczki po raz kolejny odniosły sukces wychodząc z grupy na WOMach!! Za tydzień kolejny etap, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!! Skład: Ania Niedziałek, Ewa Golonka, Hania Wyszomierska, Karina Świderska, Laura Lipińska, Martyna Borowińska, Marysia Klefas, Monika Matysiak, Natalia Kocielnik, Natalia Rudnicka, Nela Kryczek, Tesia Kądziela i Wiktoria Jakubowska.I miejsce w Dzielnicy Żoliborz

W dniu 6 listopada po zaciętej walce reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej zajęła 1 miejsce w dzielnicy Żoliborz. 29 listopada startują w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Skład: Ania Niedziałek, Ewa Golonka, Hania Wyszomierska, Karina Świderska, Laura Lipińska, Martyna Borowińska, Marysia Klefas, Monika Matysiak, Natalia Kocielnik, Natalia Rudnicka, Nela Kryczek, Tesia Kądziela i Wiktoria Jakubowska.


Galeria zdjęć   Wyjazd Fakultetu Matematycznego do Wrocławia

W dniach 2-6 października 2017 w ramach fakultetu matematycznego, odbyła się III Jesienna Szkoła Matematyki we Wrocławiu. Najważniejszą częścią naszego wyjazdu były zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim z pracownikami naukowymi Instytutu Matematycznego, Instytutu Informatyki i Instytutu Astronomii. 24 - osobowa grupa naszych uczniów pod opieką nauczycieli matematyki, poza zdobywaniem wiedzy miło spędziła czas poznając z różnych stron to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Więcej szczegółów na temat wyjazdu można poznać zaglądając do programu...


(106kB)   

Program fakultetu >>>>>>>>   

Galeria zdjęć   Biegi Przełajowe

Pod koniec września 2017r. reprezentacje chłopców i dziewcząt LO LXIV im St.I. Witkiewicza brały udział w biegach przełajowych o Mistrzostwo Dzielnicy Żoliborz. Nasi reprezentanci zaprezentowali znakomitą formę zdobywając kilka medali!
- Marianna Roszkowska - 1 miejsce w biegu na 1000m dziewcząt
- Oskar Sawicki - 1 miejsce w biegu na 2000m chłopców
- Eryk Szumański - 2 miejsce w biegu na 2000m chłopców
- Marta Berent - 2 miejsce w biegu na 2000m dziewcząt
- Nina Siwulska - 3 miejsce w biegu na 2000m dziewcząt
Gratulujemy!


(106kB)    (106kB)    (106kB)    (106kB)   WITKACY MISTRZ

Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w Piłce Nożnej W październiku reprezentacja chłopców LO LXIV im St.I. Witkiewicza brała udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Dzielnicy Żoliborz w Piłce Nożnej. Zawodnicy zaprezentowali wysokie umiejętności i sprawili ogromną niespodziankę wygrywając Mistrzostwo Żoliborza! Po jednym remisie i dwóch zwycięstwach wygrali grupę eliminacyjną. W półfinale i finale zespół wykazał się niesamowitą wolą walki, dyscypliną taktyczną i odpornością psychiczną. Oba spotkania reprezentanci Witkacego rozstrzygnęli na swoją korzyść po rzutach karnych! W całym turnieju, jako jedyni, nie przegrali spotkania i zasłużenie zdobyli złote medale. Gratulujemy !!!!!!!


(106kB)    (106kB)    (106kB)    (106kB)    (106kB)   Złoto w piłce ręcznej dla Witkacego

Dziewczyny z Witkacego zdobyły ZŁOTO w Dzielnicowych Rozgrywkach w piłce ręcznej.
Brawo dla drużyny i trenerki p. D. Kowalskiej


(106kB)   Podróż do Irlandii 2017

W dniach 4-8 października klasa 3A pod opieką pani prof. Jolanty Bukały i pana prof. Pawła Plocha wraz z przewodnikiem - p. Wojciechem Bedyńskim miała przyjemność zwiedzać Irlandię. Choć na lotnisku przywitała nas typowo irlandzka pogoda, następne dni okazały się słoneczne, co pozwoliło nam podziwiać uroki Zielonej Wyspy w pełnej krasie. A było co zwiedzać... W ciągu zaledwie czterech dni objechaliśmy znaczną część południowo-zachodniej Irlandii, odwiedzając m.in. Galway, Limerick, Killarney oraz klif u wybrzeża Atlantyku, z którego rozciąga się widok na znane fanom Gwiezdnych Wojen wyspy Skellig , które na naszych oczach wyłoniły się z mgły w iście filmowy sposób. Byliśmy zachwyceni nie tylko owcami, przyrodą, kamiennymi budowlami, ale i serdecznością mieszkańców i ich stylem życia: mogliśmy posłuchać granej na żywo w pubie muzyki oraz nauczyć się kilku tradycyjnych tańców. Po takiej podróży z pewnością mamy ochotę na więcej, ale to już może po maturach...


Galeria zdjęć>>>>>>
Dzień Edukacji Narodowej - 2017

Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Beata Zdanowicz podziękowała nauczycielom 64 LO za ich pracę i wręczyła nagrody. Gronu pedagogicznemu dziękował także Przewodniczący Rady Rodziców. Część artystyczna miała formę familiady, którą poprowadził Michał Łukaszuk. Wygrali nauczyciele!!!


Galeria zdjęćSpotkanie z Panią prof. Katarzyną Pachniak

20 października (piątek) 2017 r. w auli Witkacego odbyło się spotkanie z p. prof. Katarzyną Pachniak - polską arabistką i islamoznawczynią, kierownikiem Katedry Islamistyki i Arabistyki UW.
Wielkie podziękowania dla Dawida Krupy, ucznia 2d, który to spotkanie zorganizował.


(106kB)   


Sport górą w Witkacym

11 października uczniowie Witkacego pod opieką trenera p. Tomasza Andrejczyka wywalczyli Złoty Puchar w Rozgrywkach Dzielnicowych w piłkę nożną. Chłopaki będą walczyć dalej - w rozgrywkach na WOM!!! Brawa dla drużyny i trenera!!! Trzymamy kciuki!


(106kB)   


Odznaka honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej"

Kochani!
3 października 2017 roku cała nasza społeczność szkolna LXIV LO oraz Gimnazjum nr 54 reprezentowana przeze mnie, została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Jestem niezmiernie dumna i wdzięczna, że docenia się nie tylko nasze działania na polu naukowym, ale także dbałość i wysiłek włożone w wychowanie młodego człowieka m.in. poprzez wydarzenia kulturalne odbywające się od wielu lat w naszej Szkole tj. Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny SOFA, Przegląd teatralny, Koncert Noworoczny, Dyskusyjny Klub Filmowy i inne.

Beata Zdanowicz


(106kB)    (106kB)    (106kB)   


Spotkanie z uczniami i nauczycielami ze szkół w Jerozolimie - 2017

Dnia 07.09.2017 odbyło się w naszym liceum doroczne spotkanie z uczniami i nauczycielami ze szkół w Jerozolimie. W tym roku gościliśmy uczniów dwóch szkól: Liceum im. Marks&Spencer oraz szkoły Teddy Kolek. Wśród nauczycieli byli Shlomit Oren, Shlomi Galperin, Yael Halfon, Sonia Reaeli, Marina Libovitz oraz ze strony naszej szkoły p. Jolanta Bukała i Zygmunt Kawecki. Podczas trzygodzinnego spotkania odbyły się warsztaty integracyjne, świetnie poprowadzone przez uczniów klas 2a i 2b. Szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się Martynie Kaczmarek, Aleksandrowi Raczkowi, Kubie Topielowi, Bartkowi Pacho i wielu innym. Najpierw uczniowie uczestniczyli w warsztatach integracyjnych a następnie wspólnie tańczyli „belgijkę”. Inni grupa rozegrała mecz piłki nożnej, który zakończył się wynikiem 3:2 dla naszych gości. W spotkaniu uczestniczyło ogółem 140 uczniów i było to w ich opinii znakomite wydarzenie.


Galeria zdjęćWymiana ze szkołą z Mülheim an der Ruhr 2017

W dniach 07-13 czerwca odbyła się polsko-niemiecka wymiana z Gustav-Heinemann-Schule z miasta Mülheim an der Ruhr, znajdującego się w Nadrenii Północnej Westfalii.


(106kB)    (106kB)   


Więcej informacji >>>>>>>Wymiana ze szkołą w Mülheim - 2017

W dniach 24-27 kwietnia odbyła się wymiana polsko – niemiecka ze szkołą z Nadrenii Północnej Westfalii z miejscowości Mülheim. Grupa uczniów „Witkacego” spotkała się z młodzieżą niemiecką, witając ją w Krakowie.


(106kB)    (106kB)   


Więcej informacji >>>>>>>Finał Olimpiady Wiedzy o ZUS

Nasi uczniowie w składzie Magda Mazurek z klasy 1b, Wiktoria Szynkura i Eryk Szumański oboje z klasy 1d uczestniczyli w finale Olimpiady Wiedzy o ZUS i zajęli miejsce wśród najlepszych ośmiu zespołów. Nagrody i indeksy uczelni rozdawała pani prof. Gertruda Uścińska Prezes ZUS.


(106kB)    (106kB)   Wymiana ze szkołą w Elche - Hiszpania 2017

W dniach 11 - 18 marca kilkunastu uczniów naszej szkoły poznawało Hiszpanię dzięki wymianie ze szkołą w Elche. Wyjazd rozpoczął się od weekendu w gronie rodziny i relaksu, ale od poniedziałku było mnóstwo do zrobienia. Zwiedzanie starego miasta, parku palmowego, zajęcia w szkole. Dobrze, że mogliśmy spędzać wieczory podjadając tapasy i dyskutując w trzech językach. Odwiedziliśmy śliczną Alteę, szalony Benidorm, wzięliśmy udział w święcie ognia w Walencji i nie zauważyliśmy, kiedy minął tydzień. Pożegnanie nie było proste, ale na szczęście już niedługo gościmy Hiszpanów w Warszawie!


Galeria zdjęć

PrezentacjaPoligon Przedsiębiorczości 2017

 • Galeria zdjęć z Poligonu 2017

 • Sprawozdanie z Poligonu 2017


 • Koncert Noworoczny 2017

  4 stycznia już po raz trzeci odbył się w naszej szkole Koncert Noworoczny. W koncercie wystapili uczniowie Liceum „Witkacego” i Gimnazjum nr 54. Była muzyka klasyczna, jazz, piosenka i kolędy. Program był naprawdę imponujący, lista wykonanwców długa i mogliśmy się przekonać, że mamy w szkole mnóstwo utalentowanycuh muzycznie osób. Dopisała także publicznośc. Mamy nadzieję, że wydarzenie to na stałe zagości w kalendarzu imprez witkacowskich.


  Galeria zdjęć  Wigilia 2016 w „Witkacym”

  Radosny tłok, sentymentalne wspomnienia, uśmiechy, wzruszenia, samodzielnie robione prezenty, głośne kolędy, życzenia, wesoła wrzawa, muzyczna oprawa, absurdy codzienności, moc gości, pyszne potrawy, organizacyjne zabawy…


  (106kB)    (106kB)    (106kB)  (4kB)     (27kB)     (5kB)    (11kB)    (14kB)
  Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

  Jesteśmy Szkołą Olimpijską!!!
  Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2018 ogłosiła wyniki rankingu:
  więcej dokument pdf  >>>

  (4kB)

  (4kB)   (4kB)
  (4kB)   (4kB)
  (4kB)   (4kB)

  (106kB)    (106kB)   

  Informacje

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla kandydatów, które odbędzie się 5 kwietnia (czwartek) 2018 r. o 18.00.


  Więcej informacji dla Kandydatów>>>>>>
  Koła międzyszkolne w Witkacym 2017/2018


  Więcej informacji >>>>>>
  Zajęcia sportowe w ramach Programu "Szkolny Klub Sportowy 2017" odbywają się w czwartki w godzinach 15:30-16:30 i w piątki w godzinach 15:30 - 16:30. Tematyka zajęć to głównie gry zespołowe.


  Zapraszam, Tomasz Andrejczyk  (4kB)
  Stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II
  25 lat Rankingu Liceów Warszawskich 2016
  Więcej informacji >>>>

  (4kB)
  Na Salonie Perspektyw >>>>

  Szkoła Sukcesu
  (4kB)


  Studniówka 2016 w Witkacym
  Nagranie TVN24 >>>>


  Korzystanie z e-podręczników
  www.epodreczniki.pl >>>>


  Szkoła Zimowa 2016
  Prezentacja dokument pdf >>>>


  Dziennik elektroniczny!!!
  https://mobireg.pl/zs54-war

  25 lat LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego świętowaliśmy dwa dni i niektórym było mało…

  Podsumowanie 25-lecia dokument pdf >>>>>

  Pan Paweł Ploch - Song o Witkacu na Youtubie>>>>>

  Galeria zdjęć "Dzień pierwszy 16.10.2015" >>>>>

  Galeria zdjęć "Dzień drugi 17.10.2015" >>>>>