Poligon Przedsiębiorczości

Program:

27.02.2017 r. poniedziałek:

28.02.2017 r. wtorek:

W szczególnych przypadkach niezależnych od organizatorów kolejność wykładów może ulec zmianie.

Pan Radek Miklaszewski - Dyrektor Zarządzający SYNCHRO.LAB, agencji użytecznej reklamy, struktury w grupie Jet Line.
Jest managerem z 20-letnim doświadczeniem w komunikacji marketingowej. Pracował na stanowiskach zarządczych i związanych z rozwojem w największych agencjach, m.in. w OMD, TBWA, WALK. Specjalizuje się w start-upach, lubi działać i działa skutecznie, chętnie dzieli się wiedzą i inspiracjami i równie chętnie sam stale się uczy i szuka inspiracji. Ciekawy świata i innych ludzi. Ojciec dwójki dzieci. Wolontariusz, aktywnie działający dla dobra i piękna Puszczy Kampinoskiej. W tym roku podzieli się o tym czego nie robić, z kim pracować, na co zwracać uwagę, czego nie podpisywać a wszystko na podstawie własnych doświadczeń w tworzeniu i budowie startupów.

Pani Joanna Pruszyńska Witkowska - Prezes Headlines Porter Novelli.
Headlines Porter Novelli zarządza od 20 lat, rozwijając i nadzorując realizacje ponad 200 projektów z obszaru komunikacji korporacyjnej, produktowej i społecznej, wielokrotnie nagradzanych przez jury międzynarodowe i krajowe. Działania prowadzone są zarówno dla podmiotów biznesowych, agend rządowych, jak i sektora NGO. Absolwentka wydziału humanistycznego Concordia University w Montrealu, członek-założyciel Związku Firm Public Relations. Biegle włada angielskim i francuskim. Jest również współautorką książki „Sztuka Public Relations. Z doświadczenia polskich praktyków”. Inicjatorka projektu „Znane Ekspertki”, którego celem jest zwiększenia udziału i widoczności kobiet w życiu gospodarczym i społecznym. Zdobyła tytuł Człowieka Roku 2015 magazynu Brief w kategorii Człowiek Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce.
W czerwcu 2016 współzałożyła startup CodersTrust Polska, platformę e-learningową, która oferuje kursy programowania i pracę online. Poza pracą, aktywnie wspiera liczne organizacje charytatywne. Jest szczęśliwą mężatką, matką czwórki dzieci.

Paula i Marcin Bruszewscy – Zwolnieni z Teorii
Choć są bardzo młodzi, ale mają sporo doświadczenia w prowadzeniu startupów. Prowadzą ogólnopolską wersję stypendium „Choćby dla Własnej Przyszłości” pod nazwą Zwolnieni z Teorii, która jest praktyczną olimpiadą, polegającą na stworzeniu własnego projektu społecznego. Skierowana jest zarówno do uczniów jak i do studentów. W roku 2015 laureatom olimpiady wręczali nagrody b. prezydent RP p. Bronisław Komorowski oraz b. Minister Edukacji Narodowej p. Joanna Kluzik Rostkowska.

Marcin Zabielski - Współzałożyciel portalu Pracuj.pl, gdzie odpowiada za planowanie strategiczne.
Partner zarządzający Hedgehog Fund. Brał udział w ponad pięćdziesięciu procesach restrukturyzacyjnych i budowaniu biznesu pełniąc funkcje Interim Managera, zewnętrznego Project Managera i Konsultanta. Uczestniczył w wielu procesach inwestycyjnych zarówno jako przedsiębiorca, jak i inwestor. W swojej karierze zrestrukturyzował ponad 10 firm zatrudniających powyżej 1000 pracowników z obrotami przekraczającymi 70 milionów dolarów. Specjalizuje się w nowych technologiach (m.in. serwisy rekrutacyjne, społecznościowe, aukcje internetowe, e-commerce) oraz telekomach. Ma również doświadczenie w branżach: ubezpieczeniowej, dystrybucji leków, bankowości, transporcie.

Tomasz Sielicki - Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej.
W latach 80. pracował w PZ Karen. W 1991 był twórcą, a następnie wieloletnim prezesem zarządu spółki akcyjnej ComputerLand, która następnie weszła w skład grupy kapitałowej Sygnity[1]. Laureat licznych wyróżnień związanych z działalnością biznesową: w 1995 otrzymał nagrodę Info Star, w 1999 na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos uhonorowany został tytułem „Global Leader for Tomorrow”, wyróżniony również tytułem „Lidera Polskiego Biznesu” (który został przyznany przedsiębiorstwu ComputerLand przez Business Centre Club). W 2005 jako jedyny Polak znalazł się na liście 25 osób w rankingu „Stars of Europe”, opublikowanym przez tygodnik „BusinessWeek”. W 2006 został laureatem nagrody polskiego środowiska teleinformatycznego, przyznanej przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji. Z zamiłowania jest brydżystą oraz szachistą. W brydżu uzyskał tytuł mistrza krajowego, natomiast w szachach – I kategorię, a także szachowe uprawnienia trenerskie (National Instructor od 2010). Dwukrotnie (w sezonach 2003/2004 i 2007/2008) zdobywał tytuł drużynowego mistrza Polski w brydżu sportowym. W styczniu 2008 wygrał jeden z pobocznych turniejów festiwalu Corus.

Beata Jarosz - współzałożycielka i Prezes CodersTrust Polska.
Ekspert rynku kapitałowego z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym, była wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Jest współtwórczynią rynku akcji w ramach alternatywnego systemu obrotu NewConnect dla przedsiębiorstw wzrostowych z sektora MŚP oraz w projekcie utworzenia rynku obligacji Catalyst. Kierowała również pracami w zakresie opracowania i promocji nowego kształtu zasad dobrych praktyk spółek notowanych na GPW. Od 1991 roku pracowała w Komisji Papierów Wartościowych. Jako dyrektor Departamentu Nadzoru Rynku była odpowiedzialna za monitorowanie obrotu giełdowego. Sprawowała funkcję Przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej dla Maklerów Papierów Wartościowych oraz Maklerów Giełd Towarowych. Była reprezentantem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na Forum Europejskiego Komitetu Regulatorów Rynku Papierów Wartościowych (CESR) w obszarze prac nad nadzorem i bezpieczeństwem obrotu. Zasiadała w radach nadzorczych (KDPW SA, KDPW CCP SA)