Piknik roboczy w „Witkacym” 2018

Filip Żelichowski 7 września 2018

29 września uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły pracowali i bawili się na zorganizowanym przez grupę uczniów działających w programie „Kształtowanie przestrzeni” pikniku roboczym.

W czerwcu tego roku grupa złożyła do Urzędu Miasta wniosek w ramach programu Inicjatyw lokalnych dotyczący rewitalizacji ogrodu szkolnego. Wniosek został bardzo dobrze oceniony i przyjęty do realizacji. W ramach wniosku zobowiązaliśmy się uporządkować teren ogrodu, zasiać trawę, wybudować nowy chodnik i zorganizować piknik nie tylko dla uczniów naszej szkoły ale także społeczności lokalnej. W najbliższym czasie na terenie ogrodu pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci, które finansowane są przez nasze miasto. Ponieważ pogoda i frekwencja dopisała piknik był wielkim, radosnym świętem szkoły. Wszyscy pracowali z wielkim zapałem ale był też czas na integrację i rozmowy przy wspaniale zaopatrzonym bufecie.