Odyseja Umysłu

Grupa siedmiu dziewczyn z różnych klas z naszej szkoły  w ostatnim czasie odniosło sukces w międzynarodowym konkursie “Odyseja Umysłu”

Czym tak właściwie jest Odyseja Umysłu?

Jest to międzynarodowy konkurs kreatywności dla uczniów i studentów z całego świata. Opiera się on na kreatywnym tworzeniu, myśleniu i pracy w grupie. Zadanie uczestników dzieli się na problem spontaniczny tzw. “spontan” i problem długoterminowy. Drużyna wybiera jeden z nich i samodzielnie go rozwiązuje robiąc np. inscenizacje, kostiumy, scenografię, czy sztuczki.  Rozwiązanie tego problemu musi zawrzeć się w ośmiominutowej prezentacji, która przedstawiana jest na finałach krajowych, a potem światowych.

Dominika, Bianka, Patrycja, Jana, Julka, Lena i Jagoda świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Dziewczyny ciężko pracowały przez ostatnie miesiące, walcząc z przeciwnościami losu i czasu, który ulatywał z prędkością światła. Efekt ich pracy zrobił na nas i na sędziach Odysei ogromne wrażenie, uzyskały przez to drugie miejsce na etapie krajowym, który rozegrał się drugiego i trzeciego kwietnia w Gdyni. Kolejny etap czeka na nie za wielką wodą, bo w Stanach Zjednoczonych. Wiąże się z tym jednak mnóstwo dodatkowych zadań, jak i kosztów. Dziewczyny od razu po powrocie z Gdyni zabrały się do dalszej pracy. Zrobiły zrzutkę ( https://zrzutka.pl/b7sv8k ), kawiarenkę i mnóstwo maili, telefonów do organizacji oraz firm z prośbą o sponsoring.

Trzymamy za nie kciuki!!!