Książka jest dobra na wszystko…

Książka jest dobra na każdą pogodę i dlatego warto, mimo licznych obowiązków, wygospodarować chociaż piętnaście minut na czytanie.

Dzięki temu choć na chwilę oderwiemy się od szarej rzeczywistości.

Dobra literatura pozwoli nam na poznanie innych światów, także tych fantastycznych czy wirtualnych, w zależności od tego, jakie „klimaty literackie” lubimy.

Zapraszamy do naszej biblioteki, mamy ponad 9000 woluminów, każdy znajdzie coś dla siebie, a kiedy nie możecie skorzystać z zasobów naszej, pamiętajcie, że macie możliwość skorzystania ze źródeł bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli.

Pracownicy biblioteki

• Katarzyna Stefaniuk
  • Jolanta Walaszczyk
poniedziałek8.00 – 15.30
wtorek8.00 – 15.30
środa 8.00 – 15.30
czwartek8.00 – 14.15
piątek8.00 – 13.15

Regulamin wypożyczalni

• z wypożyczalni może korzystać każdy uczeń, pracownik szkoły,
  • uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów maja prawo do wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo,
  • czas wypożyczenia może być przedłużony przez bibliotekarza,
  • czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoją kartę,
  • w razie zagubienia lub zniszczenia książki, czytelnik musi odkupić taką samą książkę lub inną tej samej wartości. Decyzję podejmuje bibliotekarz.

Katalog on-line

Nasze zbiory można przeglądać z dowolnego miejsca,
o dowolnej porze.
Skorzystaj z katalogu on-line:

Poniżej przydatne linki do źródeł bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli: