Fundacja Współpracy Polsko – Niemieckiej 2019

Filip Żelichowski 30 marca 2019

W dniach 01.04 – 05.04.2019 r. dzięki Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej wzięliśmy udział w wymianie międzynarodowej z uczniami z Hannoveru. Nasi goście przyjechali do Warszawy w poniedziałek wieczorem. Następnego dnia po zwiedzaniu “Witkacego”, grach integracyjnych i tańcach pojęliśmy rozmowy na temat różnic między polską a niemiecką młodzieżą. Zastanowiliśmy się wspólnie nad panującymi o nas stereotypami oraz podpisaliśmy “Pakt przyjaźni polsko – niemieckiej”. W kolejnych dniach zwiedziliśmy Zamek królewski śladami wspólnej historii naszych narodów oraz pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Nasi zachodni sąsiedzi poznali też legendy i historie Warszawy podczas gry miejskiej, którą dla nich przygotowaliśmy. W piątek przed wyjazdem nasi goście zobaczyli panoramę miasta z tarasu widokowego PKiN po czym około godziny 12 wsiedli do pociągu powrotnego. Nie możemy się doczekać naszej wizyty w Hannoverze, która odbędzie się już w pierwszym tygodniu czerwca!