„La memoria persiste” film uczniów z klasy 2D

Filip Żelichowski 19 listopada 2019

„La memoria persiste”, film uczniów z klasy 2D zwycięża w III konkursie szkolnych filmów po hiszpańsku

W piątek 15 listopada w kinie Iluzjon odbyła się gala, na której wręczono nagrody w III konkursie szkolnych filmów po hiszpańsku ¡ELE en corto! W tym roku trzy najlepsze prace zostały zaprezentowane szerokiej publiczności na 2. Przeglądzie Filmów „Mistrzowie Kina Hiszpańskiego”(2º Ciclo “Obras Maestras del Cine Español”). Wśród nich był film „La memoria persiste” (Pamięć trwa) zrealizowany przez uczniów z klasy 2D: Marię Kresę, Wiktorię Lewandowską, Jana Chmielewskiego, Maksymiliana Michejdę i Jana Krzysztofa Nosalapod opieką ich nauczyciela Macieja Rudnika.

Finalistami w tym roku były też prace uczniów z XXXIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa w Warszawie oraz z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Podczas ceremonii ogłoszenia wyników emocje były jak na wręczeniu Oscarów. Po emocjach przyszła kolej na wielką radość, gdy ogłoszono, że to film naszych uczniów z Witkacego zwyciężył.

Poza główną wygraną, którą jest wyjazd na tygodniowy kurs hiszpańskiego do Salamanki, najbardziej cieszy uznanie innych finalistów konkursu, np. prośba o wspólne zdjęcie czy słowa hiszpańskiego nauczyciela na temat filmu „La memoria persiste”.„Zawiesiliście poprzeczkę tak wysoko, że jest ona nieosiągalna dla innych”.

Nagrodzony film przedstawia młodą dziewczynę, która, inspirując się sztuką, próbuje zrozumieć przemijanie czasu i pogodzić się ze śmiercią swego przyjaciela.

Poniżej link dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć zwycięską pracę. Są tam wersje językowe w czterech językach.

Gratulujemy!