Wolontariat w Witkacym

Filip Żelichowski 21 listopada 2019

Witam serdecznie

Chciałabym Państwa prosić o wsparcie naszych akcji. Wszystko jak co roku uda nam się tylko dzięki Państwu. Bardzo liczymy na zaangażowanie Państwa i Waszych dzieci. Od kilku lat wraz z grupą wolontariuszy zajmuję się organizowaniem paczek dla potrzebujących rodzin. Współpracuję z Opieką Społeczną z Białołęki. W tym roku mamy dwie nowe rodziny i kilka, którym pomagamy od kilku lat. W sumie w tym roku chcielibyśmy otoczyć opieką 11 dzieci . Dla naszych rodzin potrzebujemy ubranek w idealnym stanie (potrzebujemy ubranek dla chłopców w rozmiarze 86, 110, 140, 146, 152, 158, 164 oraz dziewczynek w rozmiarze 110,116, 122,128 i 175 na tęższa nastolatkę i bardzo dobrym stanie, zabawek, książeczek, gier, kosmetyków, proszków i płynów do prania, jedzenia o długotrwałej dacie oraz słodyczy. Listy do Mikołaja oraz lista zabawek, produktów będzie na kiermaszu w dniu zebrania. W dniu zebrania planujemy przygotować kiermasz ciast i ozdób świątecznych (liczymy na przygotowanie ciast).

Dodatkowo chciałabym wspomóc Hospicjum dla dzieci w Łodzi – Fundacja Gajusz Łódź. (http://www.gajusz.org.pl) . Na stronie można zobaczyć dokładny opis produktów i rzeczy (nowych) „WYPRAWKA DO PAŁACU”. Pałac, czyli magiczny budynek przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi, zamieszkuje całkiem spora gromadka małych Księżniczek i niedużych Książąt. Ich dobrzy sąsiedzi to mali mieszkańcy Tuli Luli, a oddani przyjaciele są poddanymi przytulnej krainy światła i koloru – Cukinii. Każdego dnia otaczamy ich opieką i miłością, zapewniamy bezpieczeństwo oraz wszystko, czego potrzebują. A to sporo kosztuje… Dlatego prosimy Was o pomoc w zakupie potrzebnych produktów. Komnaty Książęce zasługują na najpiękniejsze wyposażenie 🙂 Prosimy o: Smoczki uspokajające: 0+, 3+, powyżej 6 miesiąca (firmy Avent, Lovi), Pasta dla zębów bez floru, Chusteczki nawilżane wodą. 99% , Chusteczki higieniczne w pudełkach, Ręczniki niemowlęce, Podkłady higieniczne Seni soft 90×60; 90×90, Kaszki (bez cukru), Słoiczki z obiadami mięsnymi/warzywami/z deserami dla dzieci od 6-7-8 miesięcy (bez konserwantów i cukru), Mleko modyfikowane w proszku dla niemowląt – Nan1 oraz BEBILON 1, Pieluchy 3-4-5-6 rozmiar (najwięcej 3-4), Śliniaki, Maści i kremy dla skóry i zębów, ALANTAN PLUS maść, Bujaczki, Kocyki niemowlęce, Ubranka (nowe w rozm. Od 56 do 86): body, śpiochy, półśpiochy, pajacyki, spodenki, Skarpetki niemowlęce z grzechotkami, Płyny do płukania ubranek dziecięcych, Emolienty do kąpieli, Proszki do prania ubranek dziecięcych, Priorytetowe: Lovella (kolor i białe), Pianka do mycia ciała osób leżących, Audiobooki i bajki, Tabletki do zmywarki, Butelki dla niemowląt firmy LOVI, Baterie R 14, R 20, AA, AAA.

Dary zbierają nauczyciele W-F do Świąt a ciasta należy przynieść w czwartek 28.11.2019 r

Dziękuję bardzo Dorota Kowalska – nauczyciel wychowania fizycznego wraz z wolontariuszami