Ania Głosek laureatką V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej JoséSong

Filip Żelichowski 26 listopada 2019

W Bielańskim Ośrodku Kultury odbył się finał V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, w którym wystąpiło dwunastu najlepszych uczniów z całej Polski. Wśród tych dwunastu najlepszych była Ania Głosek z kl.2B, która zagrała i zaśpiewała po niemiecku piosenkę „Pendel” z repertuaru Yvonne Catterfeld.

W tym roku po raz pierwszy konkurs miał zasięg już nie tylko mazowiecki, ale ogólnopolski i na finał przyjechali uczniowie z Działdowa, Kleszczowa, Krakowa, Mławy, Płocka i Rybnika. Tylko dwa warszawskie licea miały swoich reprezentantów w finale i jednym z nich, dzięki Ani, było liceum im. Witkacego.Tym większe brawa należą się Ani, że znalazła się w tak doborowym towarzystwie. Po koncercieza swój występ otrzymała jak najbardziej zasłużone gratulacje i pochwały od przedstawiciela Ambasady Niemiec.

Gratulujemy!