Projekt Ekologiczny ,,Zalani przez Plastik”

Filip Żelichowski 29 listopada 2019

W dniach 11-16 marca 2019 r. uczennice Zuzanna Kietlińska z LXIV LO im. St. I. Witkiewicza „Witkacego” i Aleksandra Bieleń z LX LO im. Stefana Żeromskiego przeprowadziły Projekt Ekologiczny o nazwie ,,Zalani przez Plastik”. W centrum handlowym Carrefour Bemowo w ramach Eko-tygodnia rozmawiały z klientami galerii o negatywnym wpływie plastiku na środowisko i przedstawiały proste sposoby na ograniczenie zużycia plastiku w codziennym życiu. W Eko-budce, zbudowanej z materiałów z odzysku, pokazywały beneficjentom projektu krótki, samodzielnie zmontowany film, przedstawiający negatywny wpływ plastiku na nasze środowisko. Na koniec rozmowy, po odpowiedzeniu na wylosowane pytanie, beneficjenci dostawali wielorazowe, ekologiczne słomki z bambusa. Uczennice przeprowadziły także akcję w Szkole Podstawowej nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej, gdzie opowiadały dzieciom o wpływie plastiku na środowisko i o tym w jaki sposób osoby w ich wieku mogą ograniczyć jego zużycie. Następnie w liceum Witkacego i Żeromskiego przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej problem wszechogarniającego plastiku i jak temu przeciwdziałać. W ramach Olimpiady Projektów Społecznych ,,Zwolnieni z Teorii” ten projekt otrzymał nominację do Złotego Wilka i był jednym z 10 projektów o tematyce ekologicznej, które otrzymały drukarki 3D, do podarowania wybranej instytucji publicznej. Ola i Zuzia przekazały drukarkę LXIV Liceum Ogólnokształcącemu im. St. I Witkiewicza „Witkacego” w Warszawie, do prowadzenia zajęć z drukowania 3D.