Odyseja Umysłu 2020 – drużyna z Witkacego w finale ogólnopolskim!

Filip Żelichowski 11 marca 2020

8 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 350 na Bemowie odbyły się eliminacje regionalne międzynarodowego konkursu kreatywności „Odyseja Umysłu”. Drużyna w składzie: Dominika Gamalij, Jagoda Maciejewska, Julia Styś i Zuzanna Twarowska (1 delta) oraz Gabriela Łuczak, Franciszek Mieteń i Amelia Rosiak (2d) pod czujnym okiem pani trener Marzeny Ocias od stycznia pracowała nad rozwiązaniem problemu długoterminowego – „Reakcja na ryzyko”. Samodzielnie przygotowała stroje, scenografię, rekwizyty oraz scenariusz przedstawienia. Drużyna ćwiczyła również problemy spontaniczne, czyli zadania niespodzianki, sprawdzające szybkie myślenie, koncentrację i współpracę w drużynie.

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień i nastąpiła prezentacja przed sędziami i liczną publicznością. Szczególne podziękowania dla Pani Beaty Kożdoń i Pani Kasi Czeczott za trzymanie kciuków, doping i całe okazane nam wsparcie 😊😊  

Dopracowanie każdego elementu występu zostało zauważone i docenione przez jurorów, którzy zachwyceni nie szczędzili pochwał oraz mówili, że na długo zapamiętają to przedstawienie.

W rozwiązywaniu „spontana” mogło wziąć udział tylko 5 osób z drużyny. Wybór padł na Jagodę, Julię, Zuzannę, Franciszka i Amelię, którzy również z tym zadaniem poradzili sobie wyśmienicie, dając z siebie 100% i kończąc je przed czasem!

Drużyna z Witkacego zdobyła bardzo dużą liczbę punktów i została ogłoszona jednym z finalistów etapu ogólnopolskiego.

Kilkumiesięczne przygotowania dużo wniosły w życie uczestników, a sam konkurs oraz gala finałowa na długo pozostaną w ich pamięci.