Wolontariat – Paczki świąteczne

Filip Żelichowski 30 listopada 2021

Kochani Rodzice!!
Drodzy Witkacowicze!
Gdy pandemia wywraca świat do góry nogami, my tylko utwierdzamy się w przekonaniu, że pewne sprawy powinny pozostać niezmienne, a jedną z nich jest POMAGANIE.
Okoliczności po raz kolejny uniemożliwiły nam zrobienie świątecznego kiermaszu z ciastami dlatego w tym roku po raz kolejny prosimy Was o przedświąteczne wsparcie DWÓCH INICJATYW.
FUNDACJA GAJUSZ
Pierwszą z nich jest ZBIÓRKA PRODUKTÓW dla Fundacji Gajusz, z którą nawiązaliśmy kontakt dwa lata temu. Gajusz to łódzka fundacja prowadząca m.in. hospicjum dziecięce, ośrodek preadopcyjny, a także jedyne w Polsce hospicjum perinatalne. Zapewnia ona szeroką i profesjonalną pomoc medyczną i psychologiczną dla swoich podopiecznych oraz ich rodzin.
By dowiedzieć się więcej o Gajuszu kliknij tutaj https://gajusz.org.pl/ Hospicjum dla dzieci w Łodzi – Fundacja Gajusz Łódź
CO JEST POTRZEBNE?
LISTA POTRZEBNYCH PRODUKTÓW ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ https://gajusz.org.pl/dla-pomagajacych/wyprawka-do-palacu/ Wyprawka do Pałacu – sprawdź czego potrzebujemy dla podopiecznych Fundacji Gajusz Łódź.

PREZENTY DLA DZIECI BIAŁOŁĘCKIEJ OPIEKI SPOŁECZNEJ I ICH RODZIN oraz RODZIN UBOGICH
Od kilku lat wspieramy dzieci i ich rodziny z ubogich rodzin . Prezenty od Przyjaciół Witkacego to już nasza mała tradycja.

Zbieramy w bardzo dobrym i idealnym stanie, modne ( bardzo proszę o tylko takie, które Wasze dzieci by założyły) ubrania w poniżej podanych rozmiarach. Świetnym rozwiązaniem były w zeszłym roku nawet małe kwoty na kartach podarunkowych.
W tym roku chcielibyśmy zakupić prezenty dla kilku rodzin:
1. Rodzina
Mama jest na rencie, ponieważ nie leczona cukrzyca spowodowała utratę stopy.
• Dla Syna, 18 lat słuchawki douszne , ubrania roz. L nowe na 185 ciemne, gładka bluza w ciemnym kolorze, skarpetki roz 45, perfumy, kosmetyki.
• Dla Mamy: siedzisko, taboret do wanny, pod prysznic. ksylitol, chemia gospodarcza, kosmetyki, środki do prania.
2. Rodzina
• Dla Synów, 16 i 13 lat:
ubrania nowe 164- 170 , 180 – 185 roz M/L bluzy ciemne np. z H&M, Cropp koszulki z krótkim rękawem kolorowe, spodnie dresowe szare oraz ciemne, skarpetki 35-38, 42-45.
Do wyboru: Słuchawki douszne, ładowarki do telefonu szybkie – kabel ,,C” poza tym chłopaki marzą o firmowych ubraniach, zbierają na laptopa. Potrzebne są pościel – ( dla chłopaków) – powłoczki ( 160x 200 ) oraz prześcieradła ( 160x 200), ręczniki duże.
• Dla Mamy: formy do pieczenia: tortownica, kołdra, poduszka, chemia gospodarcza, kosmetyki, środki do sprzątania oraz prania. 3. Rodzina
• córka 7 lat ubrania 140 – leginsy, bluzki krótki i długi rękaw.. Zabawki dziewczynka ucieszy się Playmobil – przenośny domek dla lalek Dla Mamy: Chemia gospodarcza, kosmetyki, środki do sprzątania oraz prania.
4. Rodzina
• córka 1,2 miesiące – pampersy roz. 4, buty zimowe roz. 22 oraz ubranka na 92.
Dla Mamy: Chemia gospodarcza, kosmetyki, środki do sprzątania oraz prania.
5. Rodzina
Tu jest reportaż : https://warszawa.tvp.pl/53258731/12042021https://warszawa.tvp.pl/33855894/ciemna-strona • syn lat 6, ale jest bardzo potężny. Ubrania :pachy 110/115 cm, biodra 115/120,pas 110 cm, kołnierzyk 42, buty 38/39 – wysokie podpicie. Potrzebne biała koszula, spodnie dresowe, bluzy z kapturem. Mama mu skraca rękawy. Marzy o samochodach, szczególnie o sterowanym.
• córka, ubrania: pachy 115/120 cm, pas 110/112 cm, biodra 130/135 cm, buty 37/38 (sportowe, zimowe trapery). Bluzy kangurki 2/3XXL, dresy, spodnie w gumkę/leginsy/dżinsy, koszulki na długi rękaw, stanik sportowy 105/110B [wole bluzki i bluzy z męskiego działu] prezent : słuchawki douszne
• mama: ubrania: pod pachami 155/160 cm, pas 145/150 cm, biodra 160/170 cm, buty 41. Botki na płaskim/trapery zwykle, kurtka z kapturem min dl. 75/80, bluzki, bluza na suwak, spodnie, stanik 115/120D, prześcieradła w gumkę podwójne i pojedyncze. Dla Mamy: Chemia gospodarcza, kosmetyki, środki do sprzątania oraz prania, Prezent robot planetarny większa misa
GDZIE I KIEDY TO DOSTARCZYĆ?
Wszystkie zakupione produkty, zarówno dla Gajusza, jak i dla OSP serdecznie prosimy dostarczyć do szkoły do nauczycieli wf.
Dary zbieramy do 21.12.2020r.

POD TYM LINKIEM WPISUJEMY DEKLARACJĘ ZAKUPU PREZENTÓW DLA RODZIN
https://docs.google.com/document/d/1b7pyz6YAlmJalQvy3Hrf-gTTlhA26l66auB2vh1NjRQ/edit?usp=sharing

Zróbmy razem coś dobrego !!
Dziękuję
Dorota Kowalska wraz wolontariuszami.