I miejsce w ¡ELE en corto!

Filip Żelichowski 20 grudnia 2021

Uczniowie Witkacego zwycięzcami i podwójnymi finalistami V konkursu filmowego „¡ELE en corto!”

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią uczniowie Witkacego bardzo aktywnie uczestniczyli w V konkursie filmów po hiszpańsku organizowanym przez Biuro ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Ta aktywność  zaowocowała nagraniem trzech świetnych konkursowych filmów, z których dwa zostały finalistami.

Na uroczystej gali, która odbyła się 16 grudnia 2021 w kinie Elektronik, za najlepszy w Polsce został uznany film uczennic z klasy 3 DELTA Agaty Misiak, Zosi Stawskiej, Weroniki Kłujszo i Zosi Szymańskiej oraz Julii Kłujszo z kl. 1 D. Ich film „No hay mal que por bien no venga” (Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło) przedstawia historię młodej dziewczyny, Carmen, która mimo wielu niepowodzeń, nie poddaje się i nie rezygnuje ze swoich marzeń.

Za zajęcie I miejsca dziewczyny otrzymały tygodniowe stypendium w Salamance, które obejmuje 20 godzinny kurs j. hiszpańskiego w Akademii Mester oraz zakwaterowanie i pełne wyżywienie w tym najstarszym uniwersyteckim mieście w Hiszpanii.

Natomiast uczniowie z klasy 2 D Kuba Tatarski, Karol Fedorowicz, Brunon Herman, Stanisław Kindracki i Wiktor Wojtal zajęli III miejsce. Ich film „El dulce imperio” (Słodkie imperium) opowiada historię Enrica Bernata, słynnego hiszpańskiego producenta słodyczy i jego epokowego wynalazku.

Wszystkie filmy zostały zrealizowane pod opieką ich nauczyciela Macieja Rudnika.

Wielkie gratulacje!!!