Wycieczka do Sejmu klasy 3E

Filip Żelichowski 18 lutego 2022

Na zaproszenie posłanki na Sejm RP Aleksandry Gajewskiej uczniowie klasy 3E zwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  przy ul. Wiejskiej 4/6/8 w Warszawie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska budynkom znanym z mediów oraz wysłuchać ciekawej prelekcji pani przewodnik dotyczącej historii i funkcjonowania parlamentu. Uczniowie wraz z wychowawcami, panem Grzegorzem Kozłowskim i panią Anną Borek, mieli możliwość zasiąść w galerii Sali Plenarnej, przejść się Korytarzem Marszałkowskim do tablic pamiątkowych upamiętniających parlamentarzystów poległych w czasie II wojny światowej oraz tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, a także zejść po marmurowych schodach holu głównego i dzięki uprzejmości posłów zobaczyć wnętrze klubu parlamentarnego. Wizyta w Sejmie była dla naszej klasy z pewnością doskonałą okazją do rozmowy na temat historii i współczesności.