Nasze absolwentki laureatkami Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego

Filip Żelichowski 1 grudnia 2022

Nasze wyjątkowe absolwentki: Anna Maziarska i Antonina Lewandowska zostały laureatkami Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego.

Nagroda ta została ustanowiona przez prezydenta m.st. Warszawy dla młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Jest również wyrazem uznania dla samego patrona za jego wkład w budowanie demokratycznego państwa.

Ania nagrodę otrzymała za „działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i osób ze środowisk nieuprzywilejowanych w szczególności związane z poprawą polskiej edukacji, prawami kobiet i wielokulturowości w Polsce, a także wzorowy przykład zaangażowania obywatelskiego”

Antonina zwyciężyła za „determinację i upór w walce z przemocą seksualną, wspieranie osób doświadczających przemocy seksualnej oraz prowadzenie edukacji seksualnej”

Gratulujemy i jesteśmy z Was ogromnie dumni!

https://um.warszawa.pl/-/tadeusz-mazowiecki-by-ich-nagrodzil