WYJAZD FAKULTETU MATEMATYCZNEGO DO TORUNIA

Filip Żelichowski 5 czerwca 2023

Tydzień od 29 maja do 2 czerwca to wyjazdowe zajęcia fakultetów klas trzecich.
Grupa matematyczno- fizyczna spędziła pierwsze dwa dni w Warszawie. Był mecz matematyczny i zwiedzanie SGH.

Później wyjazd do Torunia i zwiedzanie miasta, rozwiązywanie zadań, których treść była związana z Toruniem, gdzie po wyznaczeniu potrzebnych wielkości można było poznać daty i liczby związane z historią miasta. Był seans „Copernicus 2473” w planetarium, zwiedzanie muzeum informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki na UMK, na posiłek spotkaliśmy się w świetlicy na wykładzie i prezentacjach dotyczących złotego podziału i ciągu Fibonacciego oraz brył foremnych… a wieczorem tajniki tworzenia twierdzy Toruń tak, aby jej obrona była jak najbardziej skuteczna, a zdobycie praktycznie niemożliwe.