Wymiana z Leibnizschule

Filip Żelichowski 4 lipca 2023

W dniach 31.05.-5.06.2023 odbył się drugi etap wymiany ze szkołą partnerską Leibnizschule z Hanoweru. Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczyniami Elżbietą Obuchowicz i Katarzyną Ochmińską uczestniczyli w wymianie uczniowskiej. Uczniowie polscy mieszkali u rodzin niemieckich, co było bardzo ciekawym doświadczeniem. Realizowaliśmy wspólny projekt ”Mosty” – były to mosty kulturowe, historyczne, naukowe. Komunikacja odbywała się w języku niemieckim i angielskim. Wymiana była znakomitą okazją by lepiej poznać swoich rówieśników z Niemiec, ich warunki życia, zainteresowania. Uczniowie mieli okazję nauczyć się pracy metodą projektu w środowisku międzynarodowym i poszerzyć swoje kompetencje językowe. Dzięki dotacji finansowej z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w wymianie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klasy. Takie dofinansowanie otrzymujemy zarówno na projekt w Polsce jak i na wyjazd do Niemiec.