O tych, którzy pomagali budować” – mapping z okazji Dnia Niepodległości

Filip Żelichowski 9 listopada 2023

Zapraszamy serdecznie na instalację artystyczną z okazji Dnia Niepodległości! 10 listopada o godzinie 17:30 na fasadzie liceum Witkacego, od strony wewnętrznego dziedzińca (od strony bramy wjazdowej), zobaczycie projekcję portretów wybitnych naukowców i inżynierów, których wkład w rozwój Polski i świata był znaczący.

Przez 15 minut przeniesiemy się w świat nauki i odkryć, prezentując ich znaczenie w historii.

Świętowanie Niepodległości to także okazja do uhonorowania osiągnięć naukowych. Pragniemy zwrócić uwagę na proces twórczy – jak z prostych obserwacji rodzą się wielkie pomysły i innowacje. Historie, takie jak ta o konstrukcji kamizelki kuloodpornej czy błędnych eksperymentach prowadzących do wynalezienia lampy naftowej, ukazują, jak małe kroki prowadzą do wielkich przełomów.

Dołączcie do naszej podróży przez historię i zastanówcie się nad tym, dlaczego tak często zapominamy o znaczeniu nauki i technologii. Niepodległość to również rozwój, innowacje i wolność tworzenia!

Do zobaczenia 10 listopada o 17:30 przy liceum Witkacego 🇵🇱✨

Miejsce: Wewnętrzny dziedziniec (od strony bramy wjazdowej) LXIV LO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie, ul. Elbląska 51, 01-737 Warszawa

Data: 17:30-17:45, 10 listopada 2023

Pozdrawiam serdecznie

Adam Zadrożny

i

Beata Zdanowicz

Dyrektor LXIV LO im. S. I. Witkiewicza „Witkacego”