Projekt „Szkoła dostępna dla wszystkich”

Filip Żelichowski 1 września 2024

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich”. Jest to projekt realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych, w partnerstwie z UNICEF oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi. „Szkoła dostępna dla wszystkich” to projekt, który ma za zadanie podnieść kompetencje nauczycieli specjalistów w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (uczennic/uczniów, rodziców, nauczycieli). Uczestnicy warsztatów będą dysponować wiedzą dotyczącą planowania, projektowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej osobom ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi w procesie uczenia się, uruchomienia procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych, podjęcia działań sprzyjających integracji uczniów z doświadczeniem migracji oraz organizowania działań w zakresie budowania pozytywnego i sprzyjającego włączaniu klimatu w szkole, co zapewni podniesienie jakości edukacji w naszym Liceum.

Przeszkoleni nauczyciele specjaliści uzyskają status doradcy ds. dostępności uczenia

W naszej szkole program wdraża p. Anna Zalewska-Rudo pedagożka specjalna