Wymiana uczniowska z Leibnizschule z Hanoweru

Filip Żelichowski 28 lipca 2024

W dniach 15.06.2024-20.06.2024 klasa 2b wraz z wychowawcą panem Filipem Żelichowskim i z nauczycielką języka niemieckiego- koordynatorką wymian panią Elżbietą Obuchowicz wzięła udział w drugim etapie projektu. Tym razem my gościliśmy w Hanowerze. Uczniowie polscy mieszkali u swoich niemieckich partnerów w rodzinach. Program wymiany był bardzo interesujący. Zwiedzaliśmy Hanower i Hamburg, byliśmy w szkole naszych partnerów, mieliśmy wiele wspólnych aktywności sportowych. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Berlin-między innymi  udało nam się zobaczyć panoramę Berlina ze szklanej kopuły Reichstagu. Uczniowie mogli podczas wymiany bardziej zaprzyjaźnić się ze swoimi partnerami, pracować w grupach wielonarodowych, pogłębiać swoje kompetencje społeczne i językowe. Dla wszystkich uczestników wymiany ten wspólny czas był niezwykle dobrym i ważnym doświadczeniem. Dzięki dotacji finansowej z Polsko Niemieckiej Współpracy młodzieży w wymianie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chcieli wziąć w niej udział.